NA DOBROM ZAČIATKU ZÁLEŽÍ VŠETKO – J. A. KOMENSKÝ
Samostatne plávať je dieťa schopné až od veku piatich rokov. U kojencov a batoliat ide skôr o pohybové hry vo vode, pri ktorých sa deti naučia splývať na chrbátiku a na brušku, ponárať sa so zadržaným dychom, orientovať sa vo vode i pod hladinou a skákať z brehu do vody. Takto už v rannom veku získajú cit pre vodu a plávať sa potom naučia omnoho prirodzenejšie a rýchlejšie.
Benefity plávania
Plávanie ovplyvňuje množstvo telesných funkcií a základných pohybových vlastností. Má veľký význam pri získavaní hygienických návykov a otužovanie, ktoré sú prevenciou pred ochorením. Zároveň vytvára telesnú a psychickú pohodu, prináša pocit sebauspokojenia.
Pri plávaní
sa zaisťuje dostatočná výmena kyslíka v okrajových častiach pľúc, zvyšuje sa vitálna kapacita pľúc, ako aj pružnosť a rozpínavosť hrudného koša
Pohyb vo vode
pomáha pri odstraňovaní nedostatkov držania tela. Upevňuje sa svalstvo, a to najmä chrbtové, ktoré udržiava správne zakrivenie chrbtice.
Pobyt vo vode
uspokojuje psychické potreby dieťaťa a umožňuje jeho rýchlejší pohybový vývoj
Pravidelné hry
sa pre deti stanú vytúženou a očakávanou zábavou a radosťou, na ktoré si podvedome zachovajú celoživotné spomienky. Deti získavajú pocit sebadôvery a životnej istoty, ktorý je potrebný pre ich duševný vývoj.
Aktívny pohyb
vo vode zlepšuje črevnú peristaltiku (pohyb čriev). Deti majú menej problémov s odchádzaním črevných pohybov a bolesťami bruška.
Aktívne cvičenie
príjemne unavuje a podporuje chuť do jedla. Deti lepšie spia, sú pokojnešie a vyrovnanejšie.
Čím skôr
sa dieťa skamaráti s vodou, tým rýchlejšie a ľahšie sa potom naučí plávať
Vďaka pravidelnej dochádzke
do kurzov organizovaného plávania v prítomnosti rodiča si bude dieťa lepšie zvykať na kolektívny pobyt v jasliach či škôlke.
Pri spoločných aktivitách
sa upevňuje psychická väzba medzi rodičom a dieťaťom. Fyzická blízkosť, maznanie, kŕmenie a hry podporujú vzájomnú lásku.
Kojenecké plávanie
pomáha pri liečbe telesne postihnutých detí, kojencov s odchýlkami neuro-psychického vývoja a detí s chronickými chorobami horných dýchacích ciest.
Pre mamičky
ale aj oteckov, je plávanie príjemnou zmenou a odreagovaním, sú spokojnejší a vyrovnanejší.
Deti získavajú
pocit sebadôvery a životnej istoty, ktorý je potrebný pre ich duševný vývoj.
Zaujali Vás tieto informácie? Ak sa chcete prihlásiť na kurz plávania, vyplňte prosím prihlášku nižšie.